Volleyball
|
Trentino
— Jastrzebski Wegiel
05 May 15:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Zenit Kazan
— Dynamo Moscow
17:30
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Fakel
— Belogorie
28 Apr 14:00
|
Series Score 0:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Zenit St Petersburg
— Lokomotiv Novosibirsk
30 Apr 15:00
|
Series Score 0:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Kuzbass Kemerovo
— Yenisei
13:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Dynamo-LO
— NOVA
14:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Shakhtyor Soligorsk
— Gazprom-Yugra
17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Neftyanik
— ASK Nizhny Novgorod
12:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ural
— Yugra-Samotlor
15:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Dynamo Kazan
— Lokomotiv Kaliningrad
29 Apr 13:00
|
Series Score 2:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Leningradka
— Dynamo Moscow
17:00
|
Series Score 1:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ferro Carril Oeste B
— Universitario de La Plata
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Castelar
— Ciudad de Buenos Aires
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Glorias
— Nautico Hacoaj
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Harrods
— Scholem Aleijem
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Lomas del Mirador
— Nautico Zarate
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Moron
— Gimnasia Villa del Parque
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Mupol
— Italiano
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Tortuguitas
— Estudiantil Porteno
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Centro Municipal 3 de Febrero
— Atletico Huracan
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Circulo General Urquiza
— Atletico Palermo
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Defensores de Banfield
— Huracan San Justo
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Matanza
— Lanus
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Moron B
— La Patriada
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||
|
|
San Fernando
— Banfield
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
UNLAM B
— Banco Nacion
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
UNTREF
— Municipio Lomas de Zamora
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Waldviertel
— Aich / Dob
27 Apr 18:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Muhlviertel
— Bad Radkersburg
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Menen
— Waremme
19:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Asterix Avo
— Tchalou
27 Apr 19:30
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Bevo Roeselare
— Gent
27 Apr 19:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
SeSI-SP
— Renata
28 Apr 14:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Levski
— CSKA Sofia
17:00
|
Series Score 2:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Dinamo
— Mladost Zagreb
19:15
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Usti nad Labem
— Dobrichovice
17:00
|
Series Score 2:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Olymp Praha U-22
— Kralovo Pole U-22
14:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Zamalek
— El-Geish
27 Apr 17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Petrojet
— Al-Ahly Cairo
27 Apr 19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Nantes
— Levallois
19:00
|
1st Leg 0:3
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Olympiacos
— Panathinaikos
27 Apr 19:00
|
Series Score 2:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
MAV-Elore
— Kaposvar
16:00
|
Series Score 1:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
VESC
— Vasas SC
17:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
BVSC-Zuglo
— TFSE
19:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Afturelding
— Hamar
27 Apr 15:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Sukun Badak
— Jakarta STIN BIN
12:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Jakarta Elektrik
— Jakarta Livin Mandiri
10:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Monza
— Perugia
28 Apr 17:00
|
Series Score 1:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Milano
— Trentino
27 Apr 19:30
|
Series Score 2:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Savino Del Bene Scandicci
— Conegliano
27 Apr 19:30
|
Series Score 1:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Perpetual Altas
— San Sebastian Golden Stags
10:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Criss Cross King Crunchers
— Savouge
11:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Jastrzebski Wegiel
— Aluron Virtu
27 Apr 16:30
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Projekt Warszawa
— Resovia Rzeszow
19:30
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Nowy Dwor Mazowiecki
— MKS Imielin
16:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
MKS Sokol Mogilno
— Siatkarski Pila
19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Leixoes
— AA Espinho
27 Apr 18:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Da Calheta
— Adre Praiense
21:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Crvena Zvezda
— Partizan
18:00
|
Series Score 2:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Komarno
— VKP Bratislava
27 Apr 18:30
|
Series Score 3:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Academy Zilina
— VKP Bratislava
18:00
|
Series Score 1:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Branik Maribor
— Calcit Kamnik
17:00
|
Series Score 1:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Guaguas
— Rio Duero Soria
27 Apr 17:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
San Sadurnino
— Ushuaia Ibiza
11:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Menorca
— JAV Olimpico
27 Apr 17:00
|
Series Score 0:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Barcelona
— Autos Cancela Zalaeta
11:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|