Handball
|
Magdeburg
— Aalborg
08 Jun 14:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Barcelona
— Kiel
08 Jun 17:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Esbjerg
— Gyor ETO
01 Jun 14:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Metz
— Bietigheim
01 Jun 17:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Flensburg-Handewitt
— Dinamo Bucuresti
25 May 14:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Rhein-Neckar Lowen
— Fuchse Berlin
25 May 17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Jockey
— EC Pinheiros
20:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Ferro Carril Oeste
— River Plate
22:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Nacional Sao Jose
— Ovalle
22 May 00:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Viktor Stavropol
— Chekhovskie Medvedi
31 May 15:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Meshkov Brest
— SKA Minsk
31 May 18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Magdeburg
— Balingen-Weilstetten
23 May 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Bietigheim
— 09 Dortmund
22 May 18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Fredericia
— Ribe-Esbjerg
22 May 19:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Esbjerg
— Nykobing
19:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ademar Leon
— La Rioja
25 May 16:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Balonman Cangas
— Valladolid
25 May 16:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Ciudad Encantada Cuenca
— Bidasoa
25 May 16:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Granollers
— Benidorm
25 May 16:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Sinfin
— Puente Genil
25 May 16:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Huesca
— Torrelavega
25 May 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Helvetia Anaitasuna
— Balonmano Nava
25 May 19:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Kolstad
— Elverum
22 May 17:15
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Kristiansand
— Storhamar
17:15
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ivry
— Nantes
23 May 19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Chartres
— Saran
24 May 19:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Creteil
— Paris
24 May 19:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Dunkerque
— Cesson
24 May 19:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Pays Aix
— Montpellier
24 May 19:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Dijon
— Saint-Raphael
24 May 19:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Toulouse
— Chambery Savoie
24 May 19:30
|
|||||||||||||||||
|
|
USAM Nimes
— Limoges 87
26 May 16:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Achenheim
— Saint-Amand
22 May 19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Besancon
— Stella
22 May 19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Chambray Touraine
— Brest Bretagne
22 May 19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Paris 92
— Metz
22 May 19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Toulon Metropole Var
— Dijon Bourgogne
22 May 19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Nice
— Merignac
22 May 19:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
CSKA Moscow
— Rostov-Don
24 May 17:45
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Chernomorochka
— Astrahanochka
23 May 17:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Stavropolye-SKFU
— Universitet
17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ystads
— Savehof
22 May 17:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Onnereds
— Savehof
17:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Electro do Lobito
— Sporting Lobito
17:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Do Uige
— Primeiro de Agosto B
19:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Krems
— Alpla Hard
17:20
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Linz AG
— Fivers
19:20
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Sesvete
— Spacva
19:00
|
Series Score 2:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Plzen
— Banik Karvina
22 May 14:30
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Mesto Lovosice
— Koprivnice
22 May 17:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Bank Al Ahli
— Sporting
16:30
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Zamalek
— Al Ahly Cairo
19:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Frontignan Thau
— Pontault-Combault
19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Cherbourg
— Selestat
19:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Olympiacos Pireas
— Drama
22 May 16:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Afturelding
— Hafnarfjordur
22 May 20:40
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Mabarrah
— Haret Saida
18:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Gminy Kobierzyce
— MKS PR Gniezno
22 May 19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Zaglebie Lubin
— MKS Lublin
22 May 19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
AWS Kalisz
— MTS Zory
22 May 17:00
|
1st Leg 29:26
| ||||||||||||||||
|
|
Monte
— Desportivo de Portugal
21:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Politehnica Timisoara
— Minaur Baia Mare
22 May 15:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Steaua Bucuresti
— Potaissa Turda
22 May 15:30
|
|||||||||||||||||
|