Volleyball
|
Trentino
— Jastrzebski Wegiel
05 May 15:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Conegliano
— Monza
05 May 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Gisagara
— Port Douala
12:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
WA Tlemcen
— INJS
13:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Prisons
— Espoir
14:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Garde
— University of Zimbabwe
15:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Rukinzo
— Blida
17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Equity Bank
— Al-Ahly Cairo
19:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Dynamo Kazan
— Lokomotiv Kaliningrad
19 Apr 17:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Dynamo Moscow
— Leningradka
17:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Proton
— Dynamo-Metar
19 Apr 15:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Tulitza
— Uralochka-NTMK
19 Apr 17:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Sparta
— Minchanka
12:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Yenisei
— Atom Kursk
14:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Zarechie-Odintsovo
— Dynamo Krasnodar
17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Erzeni
— Tirana
18:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||
|
|
Policial Formosa
— Ciudad de Buenos Aires
19 Apr 02:00
|
Series Score 0:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Boca Juniors
— Estudiantes de La Plata
19 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Italiano
— Harrods
19 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Castelar
— Lomas del Mirador
20 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ciudad de Buenos Aires
— Universitario de La Plata
20 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Estudiantil Porteno
— Moron
20 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Gimnasia Villa del Parque
— Glorias
20 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Gimnasia y Esgrima de Buenos Aires
— Mupol
20 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Nautico Hacoaj
— Nautico Zarate
20 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Scholem Aleijem
— Tortuguitas
20 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Neftchi
— Murov
12:00
|
1st Leg 0:3
| ||||||||||||||||
|
|
Murov
— Abseron
15:00
|
1st Leg 1:3
| ||||||||||||||||
|
|
Maaseik
— Knack Roeselare
19:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Menen
— Gent
19 Apr 19:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Tchalou
— Asterix Avo
19 Apr 19:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Radnik
— Napredak Odzak
19 Apr 18:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||
|
|
Joinville
— SeSI-SP
22:30
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Renata
— Guarulhos
19 Apr 01:30
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Maritza
— CSKA Sofia
16:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||
|
|
Slaviya-SU Sofia
— Levski
16:30
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Shandong
— Sichuan
12:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Jiangsu
— Zhejiang
12:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Mursa Osijek
— Mladost Kastela
19 Apr 17:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Centrometal
— Mladost Zagreb
19 Apr 19:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Pribram
— Kladno
19 Apr 16:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Dobrichovice
— Usti nad Labem
19 Apr 18:00
|
Series Score 2:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Liberec
— Brno
17:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Olymp Praha
— Prostejov
17:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Odense
— Nordenskov
19 Apr 18:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Vestsjaelland
— Gentofte
19 Apr 18:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
ASV Aarhus
— Holte
19:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Levallois
— Mulhouse
19 Apr 20:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Schweriner
— Stuttgart
20 Apr 16:10
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Panathinaikos
— Olympiacos
16:00
|
Series Score 0:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
MAV-Elore
— Kaposvar
19 Apr 16:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
MAFC Budapest
— Debreceni
19 Apr 19:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Kozgaz
— Malev
18:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Hamar
— KA Akureyri
19 Apr 18:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Maccabi Tel Aviv
— Hapoel Mate Asher
18:30
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Perugia
— Monza
19:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Volley World Blu U-19
— Bava Rione Terra U-19
17:00
|
|||||||||||||||||
|
|
SpeedBall Chikka
— Chabeb Batroun
15:00
|
Series Score 2:0
| ||||||||||||||||
|
|
Kaunas University of Technology
— Lithuanian Sports University Kaunas
17:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Loyola Chicago Ramblers
— Ohio State Buckeyes
21:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ball State Cardinals
— Lindenwood Lions
19 Apr 00:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Hawaii Rainbow Warriors
— California Santa Barbara Gauchos
19 Apr 06:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Draisma Dynamo
— Sneek
19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Utrecht
— Apollo 8
19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Forde
— Viking TIF
19 Apr 19:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Koll
— Randaberg
19 Apr 19:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|