Volleyball
|
Trentino
— Jastrzebski Wegiel
05 May 15:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Conegliano
— Monza
05 May 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Zenit Kazan
— Dynamo Moscow
24 Apr 17:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Belogorie
— Fakel
23 Apr 17:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Lokomotiv Novosibirsk
— Zenit St Petersburg
23 Apr 13:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Kuzbass Kemerovo
— Yenisei
24 Apr 13:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Lokomotiv Kaliningrad
— Dynamo Kazan
23 Apr 18:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Dynamo Moscow
— Leningradka
15:30
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Atom Kursk
— Minchanka
12:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Yenisei
— Zarechie-Odintsovo
14:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Dynamo Krasnodar
— Sparta
16:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Shakhtaspetsstroy
— Shakhtyor Soligorsk
15:00
|
Series Score 0:2
| ||||||||||||||||
|
|
Energiya
— Stroitel Minsk
16:00
|
Series Score 2:2
| ||||||||||||||||
|
|
Kommunalnik Mogilev
— Legion
15:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Zapadnyi Bug
— BATE-BGUFK
15:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Skenderbeu
— Tirana
16:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||
|
|
Skenderbeu
— Tirana
21 Apr 16:00
|
|||||||||||||||||
|
|
USP Akbou
— MC Alger
11:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
MB Bejaia
— NR Chlef
11:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
CEF 5 La Rioja
— CELP
22 Apr 01:30
|
1st Leg 3:0
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Hartberg
— Hypo Tirol
19:35
|
Series Score 0:3
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Aich / Dob
— Waldviertel
18:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Graz
— Ried
18:00
|
1st Leg 3:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Sokol Wien
— Amstetten
18:00
|
1st Leg 3:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Bisamberg
— Weiz
16:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Noah Houses
— HIB Liebenau 4
11:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Linz Steg
— TI-Volley
21 Apr 15:05
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Sokol / Post SV
— Graz
15:30
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
ASKO Purgstall
— Bad Radkersburg
17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Knack Roeselare
— Maaseik
19:30
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Waremme
— Achel
21 Apr 13:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Gent
— Bevo Roeselare
19:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
SeSI-SP
— Joinville
22 Apr 22:30
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Minas
— Praia Clube Uberlandia
21 Apr 14:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Levski
— CSKA Sofia
17:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
CSKA Sofia
— Maritza
21 Apr 16:00
|
Series Score 0:2
| ||||||||||||||||
|
|
Mladost Zagreb
— Dinamo
16:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ceske Budejovice
— Lvi Praha
17:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Dobrichovice
— Usti nad Labem
17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Madeta Ceske Budejovice
— Sternberk
13:30
|
Series Score 2:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
ASV Aarhus
— Amager
14:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Famila / Voru VK
— Tallinna Ulikool
21 Apr 12:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Mjolnir
— Sorvagur
13:00
|
|||||||||||||||||
|
|
KIF
— TB-Flogboltur
13:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Flogboltsfelagid Ternan
— Fleyr
15:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Mjolnir
— SI Sorvagur
15:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Tourcoing
— Saint-Nazaire
16:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Kvareli
— Batumi
11:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Berlin
— Friedrichshafen
17:00
|
Series Score 0:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Bocholt
— Schuttorf
17:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Warnemunde
— Giesen II
17:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Dessau Volleys
— Neustrelitz
18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Humann Essen
— Mondorf
18:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Kieler TV
— Orderbase Munster
18:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Gotha
— Eltmann
18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Grafing
— Rottenburg
18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ludwigsburg
— Mimmenhausen
18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Schwaig
— Buhl
18:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Kriftel
— L.E. Volleys
19:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Schweriner
— Stuttgart
16:10
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|