Volleyball
|
Trentino
— Jastrzebski Wegiel
05 May 15:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Conegliano
— Monza
05 May 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Espoir
— Rukinzo
12:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Mugher
— Equity Bank
14:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Buffaloes
— Garde
16:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Dynamo Kazan
— Lokomotiv Kaliningrad
17:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Dynamo Moscow
— Leningradka
20 Apr 15:30
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Proton
— Dynamo-Metar
15:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Tulitza
— Uralochka-NTMK
17:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Skenderbeu
— Tirana
20 Apr 18:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||
|
|
MB Biskra
— IRB Timgad
10:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Castelar
— Lomas del Mirador
20 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ciudad de Buenos Aires
— Universitario de La Plata
20 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Estudiantil Porteno
— Moron
20 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Gimnasia Villa del Parque
— Glorias
20 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Gimnasia y Esgrima de Buenos Aires
— Mupol
20 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Nautico Hacoaj
— Nautico Zarate
20 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Scholem Aleijem
— Tortuguitas
20 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Banco Nacion
— Circulo General Urquiza
20 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Banfield
— Defensores de Banfield
20 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Huracan San Justo
— UNLAM B
20 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Lanus
— Comunicaciones
20 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Municipio Lomas de Zamora
— San Gregorio
20 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Menen
— Gent
19:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Tchalou
— Asterix Avo
19:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Gent
— Bevo Roeselare
20 Apr 19:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Radnik
— Napredak Odzak
18:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||
|
|
Levski
— CSKA Sofia
20 Apr 17:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Shanghai
— Henan
07:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Beijing
— Hebei
08:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Fujian
— Sichuan
09:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Shandong
— Yunnan
12:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Liaoning
— Zhejiang
12:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Mursa Osijek
— Mladost Kastela
17:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Centrometal
— Mladost Zagreb
19:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Pribram
— Kladno
16:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Dobrichovice
— Usti nad Labem
18:00
|
Series Score 2:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Odense
— Nordenskov
18:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Vestsjaelland
— Gentofte
18:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Fuglafjordur
— Ternan
19:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Tourcoing
— Saint-Nazaire
20 Apr 16:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Levallois
— Mulhouse
20:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Berlin
— Friedrichshafen
20 Apr 17:00
|
Series Score 0:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Schweriner
— Stuttgart
20 Apr 16:10
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
MAV-Elore
— Kaposvar
16:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
MAFC Budapest
— Debreceni
19:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Fatum Nyiregyhaza
— Ujpesti
15:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Szent Benedek-Balatonfured
— Diosgyori
17:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Hamar
— KA Akureyri
18:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Savino Del Bene Scandicci
— Conegliano
20 Apr 19:30
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Futura Giovani Busto
— Talmassons
20 Apr 16:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Hawaii Rainbow Warriors
— California Santa Barbara Gauchos
06:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Forde
— Viking TIF
19:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Koll
— Randaberg
19:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Randaberg
— OKSIL
16:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Viking TIF
— Koll
16:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Universidad San Martin
— Alianza Lima
23:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Geminis
— Regatas Lima
21:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Rebaza Acosta
— Universitario
18:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Arellano Chiefs
— San Beda Red Spikers
10:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Philippine Navy
— Criss Cross King Crunchers
09:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Maverick Hard Hitters
— VNS
11:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|