Handball
|
Vive Kielce
— Magdeburg
24 Apr 17:45
|
|||||||||||||||||
|
|
Montpellier
— Kiel
24 Apr 19:45
|
|||||||||||||||||
|
|
Veszprem
— Aalborg
25 Apr 17:45
|
|||||||||||||||||
|
|
Paris
— Barcelona
25 Apr 19:45
|
|||||||||||||||||
|
|
Ferencvaros
— Esbjerg
27 Apr 15:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Kristiansand
— Gyor ETO
27 Apr 17:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Bietigheim
— Odense
28 Apr 13:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Bucuresti
— Metz
28 Apr 15:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Dinamo Bucuresti
— Skjern
23 Apr 17:45
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Savehof
— Flensburg-Handewitt
23 Apr 17:45
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Fuchse Berlin
— Nantes
23 Apr 19:45
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Rhein-Neckar Lowen
— Sporting Lisboa
23 Apr 19:45
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ferencvaros
— Olympiacos Pireas
13:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Valur
— Minaur Baia Mare
21 Apr 20:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Balonmano Remudas
— Elche
21 Apr 12:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Iuventa Michalovce
— Benfica
21 Apr 16:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Abidjan
— Petro Atletico
14:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Al Ahly
— Primeiro de Agosto
16:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
El Biar
— DGSP Brazzaville
16:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
CF Boumerdes
— AS Otoho
20:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Skjern
— Fredericia
15:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ringsted
— GOG
16:45
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ribe-Esbjerg
— Bjerringbro-Silkeborg
21 Apr 17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Mors-Thy
— Aalborg
21 Apr 18:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Holstebro
— Skive
22 Apr 18:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Bjerringbro
— Aarhus United
14:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Horsens
— Ringkobing
21 Apr 14:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Eisenach
— 1898 Stuttgart
18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Fuchse Berlin
— Kiel
21 Apr 13:05
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Hamburg
— Gummersbach
21 Apr 14:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Erlangen
— Leipzig
21 Apr 15:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Bensheim-Auerbach
— Sachsen Zwickau
17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Blomberg-Lippe
— HSV Solingen-Grafrath
17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Neckarsulmer
— 09 Dortmund
17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
SV Union Halle-Neustadt
— Bietigheim
18:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Metzingen
— Bad Wildungen
18:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Buxtehuder
— Thuringer
21 Apr 14:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Oldenburg
— Bayer 04 Leverkusen
21 Apr 15:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Benidorm
— Puente Genil
17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Balonman Cangas
— Puerto Sagunto
18:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Sinfin
— Barcelona
20:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Balonmano Nava
— La Rioja
21 Apr 11:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ademar Leon
— Bidasoa
21 Apr 16:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Helvetia Anaitasuna
— Valladolid
21 Apr 17:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Fana
— Larvik
21 Apr 17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Follo
— Kristiansand
21 Apr 17:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Fredrikstad
— Aker
21 Apr 17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Molde
— Byasen
21 Apr 17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Oppsal
— Gjerpen
21 Apr 17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Romerike Ravens
— Sola
21 Apr 17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Storhamar
— Tertnes Bergen
21 Apr 17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Dinamo Sungul
— Chekhovskie Medvedi
13:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Dinamo Astrakhan
— CSKA Moscow
15:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Viktor Stavropol
— Permskie Medvedi
17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Les Neptunes de Nantes
— Paris 92
21 Apr 16:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Nice
— Brest Bretagne
21 Apr 17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ystads
— Onnereds
23 Apr 18:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Hallby
— Savehof
13:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Skovde
— Skuru
14:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Skara
— H 65 Hoor
21 Apr 14:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Kristianstad
— Onnereds
21 Apr 15:15
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Juventud Unida
— River Plate
22:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Vicente Lopez
— Cid Mariano Moreno
22:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Atletico Lanus
— SAG Lomas de Zamora
22:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Mariano Acosta
— Velez Sarsfield
22:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|